Üretim Maliyetlerinizi Nasıl Azaltabilirsiniz? Webinarı Tamamlandı! - Bilig Opex
Türkçe Ptesi - Cuma 09:00-18:00 +90 2167092987

Üretim Maliyetlerinizi Nasıl Azaltabilirsiniz? Webinarı Tamamlandı!

Kurucu ortaklarımızdan Birden Tuluğ Siyahi’nin moderatörlüğünde gerçekleşen “Üretim Maliyetlerinizi Nasıl Azaltabilirsiniz?” webinarı 21 Kasım salı günü tamamlandı. Webinarımızda aşağıdaki konulara değinildi;

Üretim maliyetlerini azaltmak, firmaların rekabet avantajı elde edebilmesi ve kârlılıklarını maksimize edebilmesi için kritik bir öneme sahiptir.

Webinar kapsamı
İlk olarak, Just-in-time üretim yaklaşımıyla etkin stok yönetimi ve sermaye optimizasyonunun önemi ele alındı. Enerji tasarrufu odaklı makineler ve ekipman kullanımıyla enerji verimliliğinin nasıl artırılabileceği keşfededildi. Otomasyon ve dijitalleşme bölümü, iş süreçlerinin nasıl otomatize edilerek maliyetlerin uzun vadede nasıl düşürülebileceğini gösterdi. Kalite kontrol segmentinde, ilk defada doğru üretim ve israf minimizasyonunun maliyet azaltmadaki rolü tartışıldı. Tedarikçi ilişkilerinin geliştirilmesi ve toplu alımlarla elde edilebilecek maliyet avantajları ele alındı. Ayrıca, iş süreçlerinin yeniden değerlendirilmesi ve gereksiz adımların kaldırılması, atık yönetimi, çalışan eğitimi ile verimlilik artışı ve hata minimizasyonu, malzeme ve üretim maliyetlerini düşüren ürün tasarım yaklaşımları ve üretim süreçlerini hızlandıracak yeni teknolojilere yatırım konuları da gündeme geldi.

Webinar kaydını aşağıdaki Youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

BiLiG Operasyonel Mükemmellik Danışmanları planlama, uygulama, eğitim ve teknoloji alanlarında destek verecek yeterlilik ve deneyimle OPEX ihtiyaçlarınız için yanınızdadır. Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

wpChatIcon