Check-Up - Bilig Opex
Türkçe Ptesi - Cuma 09:00-18:00 +90 2167092987

Check-Up

Check-Up® Nedir?

Check-Up®, işletmenizin operasyonlarını daha iyi anlamak ve iyileştirme fırsatlarını belirlemek için verilere dayalı bir yaklaşım sunar. Programlı ve adım-adım bir çalışma ile Check-Up®, işiniz için en önemli iyileştirme alanlarını gerçek verilere dayalı olarak belirler. Bu, işletmenizin gelişimi için öncelikli projelerinizi ve eylem adımlarınızı net bir şekilde belirlemenize yardımcı olur.

Check-Up® Sonuçlarına Dayalı Projeler: İşinizi Geliştirmek İçin Doğru Projeyi Seçin**

Operasyonel Mükemmellik Yayılım Projeleri ile elde edilen Check-Up® sonuçları, işletmenizin iyileştirme potansiyelini ortaya çıkarır ve önünüze çeşitli projeler sunar:

1.Quick Win: Mevcut uzmanlığınız veya basit kök sebep analizleri ile bulunan küçük projelerdir ve genellikle 1-2 gün içinde çözülebilir.

2.Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak Projeleri: Orta boyutta projeleri temsil eder. Süreç iyileştirmeleri, SMED, 5S ve orta seviye kalite problemleri gibi konuları içerebilir.

3.Yalın 6 Sigma Yeşil/Kara Kuşak Projeleri: Uzun vadeli projelerdir ve ileri istatistiksel metotların kullanıldığı daha karmaşık projeleri ifade eder. Örneğin, 6 Sigma, güvenilirlik, yapay zeka ve kompleks kalite problemleri gibi konuları içerebilir.

4.Dijitalizasyon Projeleri: Süreç adımı veya ekipman seviyesinde o sürecin ihtiyaçlarına yönelik hizmet edecek dijital teknolojileri içerir. Sensörler, makine öğrenmesi, iş zekası, görüntü işleme, RPA/BPM gibi teknolojiler bu projelerde kullanılabilir.

5.İnovasyon Projeleri: Kök sebebi tespit edilemeyen veya çözümü olası olmayan konulara odaklanır. TRIZ, SCAMPER gibi inovasyon yöntemlerini kullanarak orta boyutta projeleri içerir.

6.Yatırım Projeleri: Orta vadede alınabilecek, orta büyüklükteki maliyetlere sahip projeleri ifade eder. Bu projeler, yazılım güncellemeleri, yazılım alımları, pompa değişimleri, rampa yapımı gibi yatırımları içerebilir.

Operasyonel mükemmellik yolculuğuna bizimle başlamak için bizimle iletişime geçin. İşletmenizin operasyonlarını geliştirmek için güçlü bir ortak bulacaksınız. Operasyonel mükemmellikte yeni bir seviyeye ulaşmak için Check-Up® ile çalışın ve işletmenizin potansiyelini keşfedin.

BiliG OpEx Şirket Profili İndir


Bilig OpEx şirket profilini indirerek bizi daha yakından tanıyın!

OpEx danışmanları sizi bekliyor ?

Kuruluşunuzun verim ve kalitesini iyileştirerek karlılığını artırmasını sağlayan Operasyonel Mükemmellik tabanlı teknolojik çözümler sunuyoruz.

+90 216 709 29 87
[email protected]

Şimdi Randevu Al

Verilen hizmet müşteri ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

Bizi Takip Edin
wpChatIcon