Kurucularımız – Bilig Opex
Türkçe Ptesi - Cuma 09:00-18:00 +90 2167092987

Birden Tuluğ Siyahi

Çevre Mühendisi, Uzman Kara Kuşak, MBA

Biyografi

Toplam Kalite Yönetimi ve Sürekli İyileştirme konularında yönetici/danışman olarak çeşitli üretim/servis sektörlerinde çalışmıştır. Avrupa’nın en büyük entegre tekstil fabrikasında Yalın 6 Sigma programını başlatmış ve Uzman Kara Kuşak olmuştur.

Yönetim Danışmanlığı alanında Filipinler ve Bulgaristan’da çok uluslu şirketlerde süreç analizleri, proje fırsatları tespiti ve teknik fırsat analizleri yapmış, proje danışmanlık ve koçluklarını üstlenmiştir. 2012 yılından beri Operasyonel Mükemmellik konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Birçok Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak eğitimleri vermiştir. 400’e yakın Yeşil ve Kara Kuşak yetiştirmiş, 600’e yakın projeye liderlik ve danışmanlık yapmıştır.

Aluexpo 2011 fuarında Yalın 6 Sigma konulu bir sunum yapmıştır ve sunum makale olarak Aluminum International Today dergisinde yayınlanmıştır. Dijitalizasyon konusunda yazılmış 4 makalesi vardır. Bunlardan “A proposed methodology for process-based digital transformation road map: FMEA and VOC combined in Digi-Check-Up®”, ETMS Zirvesi’nde 2019 yılında yayınlanmıştır. Sabancı Üniversitesi Executive MBA diplomasına sahiptir. Şu anda Dijital OpEx (Dijital Operasyonel Mükemmellik) hizmetleri veren BiLiG OpEx firmasının kurucu ortağıdır. İTÜ Çekirdek’te Start-Up’lar için Mentorluk yapmaktadır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.

Oğuz Özbek

Endüstri Mühendisi, Uzman Kara Kuşak, MIS, Lojistik ve Tedarik Zinciri Uzman

Biyografi

Kalite Yönetimi kariyerine hizmet sektöründe Toplam Kalite, ISO, BSI ve EFQM çalışmaları ile başlamıştır. KaraKuşak eğitimini Londra ve Kanada’da almıştır. Dünyada finans sektöründeki ilk Kara Kuşaklardandır. HSBC Bank’da uzun süre iç danışman olarak çalışmış, ülke çapında çeşitli projeler yönetmiştir. Yalın 6 Sigma’nın üretim dışı sektör ve süreçlerde uygulanması ile ilgili ileri düzeyde tecrübesi vardır. Bankacılığı takiben çok uluslu lojistik firmalarında ve banka iştiraklerinde GMY ve GM olarak görev yapmıştır.

300’e yakın Yeşil ve Kara Kuşak yetiştirmiş, 800’e yakın projeye liderlik ve danışmanlık yapmıştır.

Siemens ve Coca Cola’nın akredite danışmanı, TÜBİTAK akreditasyonlu iş mentoru ve Proje Yönetiminde SCRUM uygulayıcısıdır. 2013 yılında Türkiye Makine Mühendisleri Odası Bahar Konferansı’nda konuk konuşmacı olarak Yalın’ın hizmet alanlarına uygulanmasındaki farklılıkları konu alan “Hizmet Sektöründe Yalın Dönüşüm” konulu bir seminer vermiştir. Marmara Üniversitesi’nde MIS, İTÜ’de Tedarik Zinciri Yöneticiliği programlarını tamamlamıştır. Dijital Dönüşüm konusunda İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği ile birlikte yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Şu anda Dijital OpEx (Operasyonel Mükemmellik) hizmetleri veren BiLiG OpEx firmasının kurucu ortağıdır.