Teftiş ve Uyum İçin Süreç Madenciliği - Bilig Opex
Türkçe Ptesi - Cuma 09:00-18:00 +90 2167092987

Teftiş ve Uyum İçin Süreç Madenciliği

Değişim İhtiyacı

Denetim Prosedürü Yenilenmeli

Son 10 yılda iş hayatına giren teknolojik yeniliklerden çok azı Denetim ve Uyum alanına yansıdı. Denetim, özünde halen geçmişe dönük bakış açısını ve rastgele kontrol yaklaşımını koruyarak hala bireysel mülakatlara dayanmaktadır.

Bu yaklaşım, şirketlerin çalışma şekillerindeki hızlı gelişmelerle karşılaştırıldığında yetersizdir. Şirketlerin birincil iş süreçlerini standartlaştırdığı ve merkezileştirdiği bir zamanda, bu manuel yaklaşım denetimi ve uyum kontrolünü dezavantajlı bir duruma sokuyor ve değişime zorluyor.

 

Yenilikçi ve teknoloji odaklı denetim yaklaşımına yol açan trendler

Günümüzde şirketler, iş süreçlerini uçtan uca desteklemek için giderek daha fazla BT sistemleri kullanıyor. Bir ERP sisteminde sadece hesapların, satın almaların, satışların ve finansın kaydını tutmak yerine, modern işletmeler tüm muhasebe prosedürlerini de otomatikleştiriyor. Daha önce hayal bile edilemeyecek bir ölçekte, farklı BT sistemleri merkezileştiriliyor ve aynı zamanda şirketlerin büyük bölümleri yeni teknolojilere uyumlanmak için yapılarını değiştiriyor.

 

Süreç Madenciliği ile Denetimde İnovasyon

Mevcut BT sistemleri, süreçlerin yürütülmesi hakkında son derece ayrıntılı kayıtlar – olay günlükleri içerir. Süreç Madenciliği, kuruluştaki iş süreçlerinin bütünsel, tam, doğru, görsel ve analiz edilebilir bir modelini oluşturmak için bu olay günlüklerini analiz eder.

Başarı hikayesi sunumunu indirmek için formu doldurun!

wpChatIcon