Bilig Opex - Operational Excellence Consultants
TürkçeEnglish Ptesi - Cuma 09:00-18:00 +90 2167092987

Operasyonel Mükemmellik

Operasyonel Mükemmellik karlılığınızı artırmanın temel kaldıraç faktörüdür. Karlılığınızı artırmak için detaylı bilgi alın.

Detaylı Bilgi Al

Dijitalleşme

Operasyonel Mükemmellik temelleri üzerine kurulan dijitalizasyon çözümleri kısa sürede etkisini gösterir. 

Detaylı Bilgi Al

İnovasyon

Mevcut iş yapış şekillerinin dışında bulduğumuz çözümler kuruluşlarımızın karlılıklarını daha da fazla artırmaktadır.

Detaylı Bilgi Al

Karlılığınızı ve Verimliliğinizi Birlikte Artıralım!

Check-Up

Programlı, sizin takımınızı adım-adım yönlendirerek işiniz için en önemli iyileştirme alanlarını gerçek verilere dayalı olarak belirlediğimiz ve sonucunda önceliklendirirlmiş bir proje havuzu oluşturduğumuz bir çalışmadır.

Digi-Check-Up

Organizasyonların stratejilerini iş sonuçlarına vardırma yolunda işleyen tüm süreç/altyapı ve insan faktörlerinin bilimsel ve teknolojik metotlar kullanılarak analiz edildiği ve Dijitalizasyon Yol Haritası’nın ortaya çıkarıldığı çözümdür.

Operasyonel Mükemmellik

OpEx, organizasyonların stratejilerini iş sonuçlarına vardırma yolunda işleyen tüm süreçlerindeki verim, kalite gibi karlılığa etki eden faktörleri bilimsel ve kendini dünyaca kanıtlamış Yalın 6 Sigma gibi metotlar kullanarak katma değer sağlayan bir yaklaşımdır.

Analitik İş Zekası

Minitab Connect, kullanıcıların farklı veritabanlarından, buluttan ve şirket içi uygulamalardan (CRM, ERP gibi), IoT (nesnelerin interneti) cihazlardan, yapılandırılmamış verilerden, elektronik tablolardan (Excel gibi) ve daha fazlasından gelen verileri zahmetsizce alıp, birleştirebileceği ve bu verileri işini iyileştirmek için yönetebileceği bir platformdur. 

Süreç Madenciliği

Kullandığınız sistemlerde dijital olarak tutulan zaman verilerini  yapay zeka ve veri madenciliği araçlarıyla işleyerek uçtan-uca süreç akışının ve süreç verilerinin bütünsel ve interaktif bir gösterimini sunan bir Operasyonel Mükemmellik aracıdır.

Görev Madenciliği

Görev madenciliği yazilimi ile ekraninizda her yapilan işi izleyin ve iyileştirin. Görev Madenciliği ekran başında geçirdiğiniz süreyi en ince detayına kadar veri ile entegre ederek ve bunu size bir iş zekası platformu ile görsel hale getirerek sunar.

BİLİG OPEX

20 yıllık deneyim, benzersiz hizmet yaklaşımı!

Kurucu ortaklarımız yaklaşık 20 yıldır süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme alanlarında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarında gerek yönetici gerekse danışman olarak kazandıkları deneyimleri dijital çağın gerekleri olan Endüstri 4.0, IoT, Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka gibi yaklaşımlarla zenginleştirdiler.

Neden Bilig OpEx ile çalışmalısınız?

BiLiG OpEx, Operasyonel Mükemmellik alanında güncel metotlarla ve Dijital Teknolojilerle iş problemlerine çözüm getirir, iyileştirme fırsatlarını ortaya çıkarır ve iyileştirerek faydalar sağlar.

 • Süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme alanlarında 20 yıllık deneyim.
 • Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarında yönetici ve danışman olarak kazandıkları deneyimler.
 • Endüstri 4.0, IoT, Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka gibi yaklaşımlarla zenginleştirilmiş hizmet portföyü.
 • Bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerle operasyonel mükemmellik tabanlı teknolojik çözümler.

Başarı Hikayeleri

BİLİG OPEX
 • Alpla Başarı Hikayesi

  2022 yılında üretim hatlarında kullanılan katkı maddesi hedeflerin üzerinde olarak gerçekleşmiştir. Bunu düşürmek için bir iyileştirme çalışması yapılması planlanmıştır.
 • Şölen Başarı Hikayesi – Kek Hattı Paketleme Robotunun Kutu Kaynaklı Duruşlarının Azaltılması

  Şölen'de, kek hattında üretim esnasında kutulama robotunda kutu kaynaklı duruşlar meydana gelmektedir.
 • Softtech Başarı Hikayesi

  2023 yılında şirket içi kaynaklı bloke süresi ortalama 42 gün olarak ölçülmüştür. Blokeli maddelerin %50’sinde (medyan) ise bloke süresinin 22 günün altında gerçekleştiği görülmüştür. Bu sebeple bir Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak projesi ile bloke süresini 42 günden medyana yakınsayarak 22(+4) güne düşürme hedeflenmiştir.
 • Şölen Başarı Hikayesi

  Şölen'de, ürünlerdeki hammadde girişinden paketleme çıkışına kadar oluşan gramajın yüksek değişkenliğe sahip olması spesifikasyonun üzerinde ürün paketlenmesine ve maliyet artışına sebep olmaktadır.
 • Başarı Hikayesi – Havacılık Sektörünün Önde Gelen Firması

  Havacılık sektöründe, 6 Sigma yönetim metodolojisi operasyonel mükemmeliyeti hedefleyerek önemli bir rol oynamaktadır. Bu metodoloji, ürün ve hizmetlerin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla sürekli iyileştirmeye odaklanır.
 • Başarı Hikayesi – Şark Mensucat RPA Uygulaması

  Şark Mensucat, iş süreçlerinde RPA (Robotic Process Automation) uygulaması yapmadan önce bir dizi manuel işlemi gerçekleştirmekteydi. Bu işlemlerden biri, SAP üzerinden sevkiyat raporunun çekilip bu verilerin Excel'e aktarılarak, Excel’deki dataların güncellenmesi ve süreç sonunda Excel dosyasının e-mail yolu ile ilgili kişilere gönderilme süreciydi. Manuel olarak gerçekleştirilen bu süreç, organizasyonun önemli kaynaklarını ve zamanını tüketiyordu.

Karlılığınızı Artırmak İçin: BiLiG OPEX

0
20 yıllık deneyim ile benzersiz hizmet yaklaşımı
51
100'dan Fazla İşletmeye Benzersiz Hizmet
201
250'den fazla kurumsal Opex eğitimleri
75%
%100 müşteri memnuniyeti yaklaşımı

BiLiG Operasyonel Mükemmellik Danışmanları

 • BiLiG Operasyonel Mükemmellik Danışmanları planlama, uygulama, eğitim ve teknoloji alanlarında destek verecek yeterlilik ve deneyimle operasyonel mükemmelik ihtiyaçlarınız için yanınızdadır.

Bizimle İletişime Geçin!

Sizinle iletişime geçebilmemiz için lütfen
formu doldurunuz ya da [email protected] adresine eposta atınız.

wpChatIcon